Bize Ulaşın

0530 017 91 07

Konyaaltı

ANTALYA

Merkezimiz her gün açıktır.

info@enkipsikoloji.com.tr

SÜPERVİZYON STAJ VE EĞİTİMLER

​Enki Psikoloji Danışmanlığı ekibi, terapi hedeflerine ulaşmak için danışanlarla çalışmanın yanı sıra yeni danışmanları desteklemenin de önemli olduğuna inanıyor. Bu nedenle, meslektaşlarına veya meslektaş adaylarına süpervizyon ve staj imkanları sunmaktadır. Bu eğitim hizmetlerinden herhangi biri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin. Daha fazla bilgi için Enki Psikoloji ile de iletişime geçebilirsiniz .

STAJ İMKANLARI

Antalya Enki Psikoloji’de amacımız, her stajyerin merkezimizdeki deneyimlerinden hem kişisel hem de profesyonel olarak mümkün olduğunca faydalanmasını sağlamaktır. Stajyerlerimiz bağlantılar kurar, deneyim kazanır, sürekli eğitime katılır, süpervizyon ve destek alır ve anlamlı işler yapar!

Etik ve etkili tedavi sunmak için ihtiyaç duydukları deneyimi elde etmek için yeni danışmanlarla çalışmayı seviyoruz. Merkezimizdeki yetenekli danışmanlık profesyonellerinden oluşan ekibin desteği, rehberliği ve mentorluğu sayesinde, stajyer olarak kariyerinize doğru yolda başlayabilirsiniz. Bir staj fırsatı arıyorsanız, lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin. Sizden haber almak isteriz.

Antalya Enki Psikoloji ekibi olarak öğrenmenin, gelişimin ve büyümenin birliktelikten doğacağına inanarak alanımızdaki öğrencilerin kariyer yolculuklarında mesleki gelişimlerini değerli buluyor ve destekliyoruz. Özellikle Klinik Psikoloji, Gelişim Psikolojisi gibi alanlarda bir kariyer edinmeyi hedefleyen öğrencilere staj programımız ile mesleğe daha emin adımlarla başlamalarına yardımcı oluyoruz. Bu doğrultuda, Enki Psikoloji Staj Programı ile aşağıdaki konularda teorik ve uygulamalı olarak temel bilgiler kazanabilirsiniz;

·         Klinik merkezinin işleyişi, kurumdaki görevlendirmeler ve etik kurallar

·         Çocuklarla çalışmak (anamnez almak, kullanılan ölçek ve değerlendirmeler, oyun terapisi ekolleri ve işleyişi, aile görüşmeleri, SOBECE – Sosyal Beceri Çocuk Eğitim Programı)

·         Ergenlerle çalışmak (kullanılan bakış açısı, yöntem ve teknikler, aile-arkadaş-akran ilişkileri, sınav kaygısı üzerine çalışmak, akran zorbalığı, vaka analizleri)

·         Yetişkinlerle çalışmak (anamnez almak, problem değerlendirme, yetişkin değerlendirme testleri, sevk, etik konular, raporlar ve karşılaşılan zor durumlar, stabilizasyon çalışmaları)

·         Genel psikopatoloji ve çalışılan ekoller

·         Bilişsel Davranışçı Terapi (seans yapılandırılması, tekniklerin uygulanması, vaka analizi)

·         Şema Terapi (seans yapılandırılması, şema ve modlar, tekniklerin uygulanması, kişilik bozuklukları ile çalışmak, vaka analizi)

KLİNİK SÜPERVİZYON NEDİR? 

Meslektaşlarından ek içgörü arayan stajyer terapistler ve terapistler, becerilerini geliştirmek için klinik süpervizyonu kullanır. Süpervizyon, bir danışman olmak için gerekli becerileri ve deneyimi geliştirmenin önemli bir parçasıdır. Klinik süpervizyon sırasında, danışman vakaları, tedavi stratejilerini ve diğer önemli konuları tartışmak için daha deneyimli bir uzman ile buluşur. Klinik süpervizyonun önemli bir yönü de özellikle mesleğe yeni başlayan terapistlerin kendi duygularını tanımaları,fark etmeleri ve kendilerine daha iyi öz bakım sağlamalarına yardımcı olmaktır. 

SÜPERVİZYON NEDEN ÖNEMLİDİR?

Terapi hem bir sanat hem de bir bilimdir. Eğitimler esnasında temel bilimsel ilkeleri öğrenmek mümkün olsa da, terapi zorlayıcı olabilir.Bir danışan hiç konuşmuyorsa veya sadece sizin hakkınızda konuşmakla ilgileniyorsa ne yapacaksınız? Terapideki ilerlemeyi nasıl ölçebilirsiniz? Kendi önyargılarınızın ve duygularınızın terapötik sürece müdahale etmesini nasıl önleyebilirsiniz ?Klinik süpervizyon, sizi bu ve diğer birçok sorunu çözmeye hazırlar. 

Terapistlerin, danışanlarının çıkarlarını korumak ve kaliteli terapi sağlamak gibi etik bir görevi vardır. Bunu yapmak, öğrenirken zor olabilir. Klinik süpervizyon, danışanlarına zarar verme riskine girmeden, yaparak öğrenmenizi sağlar. Süpervizyon, daha fazla deneyime ve beceriye sahip birinden sürekli geri bildirim sunar. Bir ders kitabı veya sınıftaki soyut olan ilkelere güvenmek yerine, gerçek dünyadaki terapi ikilemleri hakkında hızlı geri bildirim almanızı sağlar. Süpervizörünüz ayrıca kişisel tarzınız hakkında fikir verebilir ve becerilerinizi nasıl keskinleştireceğinizin yanı sıra tarzınızı çeşitli danışanların karmaşık ihtiyaçlarına nasıl uyarlayacağınız konusunda rehberlik edebilir.